30 DAKİKA'DA

KAYITLI ELEKTRONİK POSTA

en uygun fiyata, en hızlı çözüm!


BİLGİ DEPOSU

>

KEP Nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP); gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının ve içeriğin değiştirilemediği, uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği olan güvenli elektronik posta hizmetidir. 

>

KEP'in Amacı

KEP; elektronik ortamda yapılan her türlü bildirim; ihtar, ihbar, başvuru, dilekçe, ticari taraflar arasında yapılan yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, ekstre, talimat gibi gönderileri, anonim şirketlerin toplantı çağırıları gibi bir çok farklı içerikli iletiyi, güvenli ve hızlı biçimde karşı tarafa ulaştırır. 

>

Türkiye'de KEP Tarihi

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde uzun yıllardır kullanılan KEP sisteminin, ülkemize özgü hukuksal alt yapısı 2012 yılı itibarı ile tamamlanmıştır. KEP sistemi, tüm e-iş süreçlerinde kullanılabilir. KEP yolu ile yapılan bildirimlerin taraflar arası uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği vardır. 

>

KEP Hesabı Açılırken Ücretsiz Saklama Alanı Ne Kadardır?

Hesap açılırken 100MB saklama alanı ile ücretsiz olarak açılır. Ek saklama alanı ihtiyaç duyulduğunda istenen saklama alanı kadar kontörden düşülür.

>

Ücretsiz Saklama Alanım Dolduğunda Ne Yapmam Gerekir?

Yetersiz saklama alanı yüzünden gelen ve gönderilen KEP'lerinizin geri dönmemesi için aşağıdaki şekilde saklama alanınız güncellenir.
Gönderilen ve alınan KEP bildirimleri saklama alanınıza eklenir. Ücretsiz verilen 100MB'ın üzerinde bir saklama alanınız oluşursa gerekli ek saklama alanı paketi otomatik olarak mevcut kontörünüzden düşülür. Yeterli kontörünüz yoksa, kontörünüz eksiye düşer yeni paket eklemeniz için bildirim gönderilir. 3 Ay içerisinde kontör paketi almanız gerekir.

>

Saklama Alanı İçin Kontör Düşümü Nasıl Yapılır?

Saklama alanı KEP hesap bitiş tarihine göre hesaplanır. Örneğin 250MB'lık saklama alanı aldığınız zaman, 3 yıllık bir hesap için 36 Ay x 4 Kredi = 144 Kontör tek seferde mevcut kontörünüzden düşülür.

>

KEP Hesabınızda Eksi Bakiyeniz Var Diye Mail Geldi Ama KEP Hesabını Artık Kullanmıyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

KEP Hesabınız eksi bakiyeye düştüğünde yeni kontör paketi satın alıp eklemeniz için otomatik e-posta bildirimi tarafınıza gönderilir. Bildirim tarihinden itibaren 3 Ay içerisinde yeni veya ek kontör satın almazsanız 3 Ayın sonunda hesabınız silinerek iptal edilir. Ek bir işlem yapmanız gerek kalmaz.

>

Yeterli Bakiyem Olmadığı Durumda KEP Alma ve Gönderimi Yapabilir Miyim?

Yeterli bakiyeniz olmamasından kaynaklı sorun yaşamamanız için KEP alımlarınız ve gönderimleriniz engellenmez böylece o anda işleminizi yapmanız sağlanır. Gönderimlerle ilgili gerekli kontörler mevcut kontör bakiye hesabınızdan düşülür. Eğer bakiyeniz eksiye düşmüş ise yeni kontör paketi eklemeniz için e-posta ile tarafınıza bildirim yapılır. 3 Ay içerisinde yeni kontör paketi satın almamanız durumunda hesabınız iptal edilir. İptal edilen KEP hesaplarına KEP gönderilemez ve gönderim yapılamaz.

>

Kullanım Detaylarını Nereden Görebilirim?

KEP mail arayüzüne erişim sağlayarak sol menüde yer alan Hesap İşlemleri > Hesap Bilgileri sayfasında bulunan "Kullanım detayını gör" ve "Detay Gör" butonları aracılığıyla görebilirsiniz.

>

Kontör Kullanım Tarifesi Nedir?

Tarife Detayları...

>

KEP’in normal bir e-postadan farkı nedir?

KEP iletisinin kim tarafından gönderildiği, kime gönderildiği, ne zaman gönderildiği, teslim edildiği ve okunduğu bilgileri hukuki delil niteliği taşır ve kullanıcının gerektiğinde kullanabilmesi için KEPKUR tarafından üretilerek 20 yıl süre ile muhafaza edilir. 

Hakkımızda

“KepKur Yazılım Bilişim Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.” Bilgi Güvenliği Sistemi bir “Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı” olarak, kayıtlı elektronik posta ile ilgili hizmetleri, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 18. ve 1525. Maddelerine ve ilgili ikinci mevzuatta belirlenen mali, idari ve hukuki nitelikler uyarınca sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bize Ulaşın

Adres: Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. Gözde Plaza No:130/59 Balgat - Çankaya/ANKARA

Telefon: (850) 5322761

E-Posta: kep@kepkur.com.tr